• Stavebná výroba

• Dĺžka prípravy:                          3 roky

Ukončenie:                                 záverečná skúška, výučný list

Požiadavky:                               dobrá manuálna zručnosť, schopnosť pracovať

vo výškach a chladnom prostredí

Obmedzenia:                             záchvatové ochorenia, agresivita

Všeobecná charakteristika učebného odboru:

Učebný odbor pripravuje žiakov pre výkon kvalifikovaného povolania so zameraním na murárske, maliarske a natieračské a stavebno – stolárske práce. Počas odbornej prípravy učni majú zvládnuť :

práce ako murovanie a omietanie nosných a výplňových múrov, priečok na rôznych pracoviskách stavebnej výroby spojené s prípravou zmesí, betonárskym i železo – betonárskym prácam, prípravu povrchu pod maľbu a nátery, prípravu materiálov a ich správne použitie, miešanie a tónovanie farieb, prevedenie malieb. Pripravujú sa, aby zvládli obsluhu rôznych stavebných, maliarskych a stolárskych strojov, náradia a zariadení pri komplexných prácach v stavebných čatách. Zoznamujú sa i s prácou s drevom a osadzovaním výrobkov PSV ( zárubne, okná, konzoly a pod .) Absolventi sú pripravení na organizovaný spôsob práce v stavebných podnikoch a v súkromných firmách.