• Maliar

Dĺžka prípravy:                               3 roky

Ukončenie:                                      záverečná skúška, výučný list

Požiadavky:                                    dobrá fyzická zdatnosť, vytrvalosť,

estetické cítenie,

schopnosť pracovať vo výškach

Obmedzenia:                                 alergie, záchvatové ochorenia

bez porúch farbocitu

Všeobecná charakteristika učebného odboru:

Učebný odbor pripravuje žiakov pre výkon kvalifikovaného robotníckeho povolania v stavebnej výrobe v odbore maliarských a natieračských prác. Počas odbornej prípravy učni majú zvládnuť: prípravu povrchov pod maľbu a nátery, prípravu materiálov a ich správne použitie, miešanie a tónovanie farieb, prevedenie malieb a náter bežnými technikami na rôznych podkladoch, dekoratívne maliarske techniky, základy tapetovania. Pripravujú sa na správne použitie a údržbu pomôcok, náradia, zariadení a strojov. Absolventi sú pripravení pracovať v pracovných kolektívoch v stavebníctve.