• Deň Zeme

• Pri príležitosti Dňa Zeme, ktorý sa každoročne koná 22. apríla sa naša škola zapojila do čistenia okolia školy, školského dvora, školského ihriska a mestského parku dňa 26.4.2019.

• Svetové hry Špeciálnych olympiád Abu Dhabi 2019

• Michal Štrkáč a Štefan Biznár z 2.B triedy sa zúčastnili Svetových hier Špeciálnych olympiád, ktoré sa organizovali na Blízkom východe v Abu Dhabi v Spojených arabských emirátoch.  Svetové hry sa uskutočnili 14. – 21.3.2019 a zo Slovenska sa ich zúčastnila 63 členná výprava, z toho 43 športovcov, ktorí reprezentovali SR v 10 športoch.

Reprezentanti Slovenska sa premiérovo predstavili na Svetových letných hrách MP športovcov v unifikovanom futbale, v ktorom súťažili i naši chlapci. Slovenská výprava v unifikovanom futbale vybojovala krásne 4.miesto!!!

• MSR Špeciálnych olympiád v zimných športoch

• Michaela Oravcová, žiačka 3.A triedy, reprezentovala našu školu v 10.ročníku Majstrovstiev Slovenska v zimných športoch - v zjazdovom, bežeckom lyžovaní a snežniciach. Majstrovstvá sa konali v dňoch 8.-10.februára 2019 v Ždiari - v Monkovej doline. Zúčastnilo sa ich 24 zjazdárov a 40 bežkárov.

Miška súťažila v zjazdovom lyžovaní - obrovskom slalome a vo svojej kategórii (pokročilí ženy) získala dve zlaté medaile, 2 x 1.miesto!!!