• Ocenenie žiakov primátorom mesta KNM

• Pri príležitosti Dňa študenstva boli naši žiaci, ktorí reprezentujú školu v celoštátnych, medzinárodných vedomostných a športových súťažiach ocenení primátorom nášho mesta, Ing.Jáno Hartelom.

• Celoštátna súťaž v učebnom odbore predavač

• Dňa 24.10.2018 sa naši žiaci zúčastnili Celoštátnej súťaže odborných vedomosti a praktických zručností v učebnom odbore predavač, ktorú poriadalo OUI v Banskej Bystrici. Súťaže sa zúčastnilo šesť dvojčlenných družstiev. Po objedktívnom hodnotení sa naši žiaci umiestnili na krásnom 2.mieste ! ! !

• Unifikovaný futbal v Zlíne - 1.miesto

• V dňoch 11.-14.10.2018 sa naši žiaci spolu so žiakmi SOŠs KNM zúčastnili v rámci Special olympics turnaja v unifikovanom futbale v ČR v Zlíne. Chlapci hrali oku lahodiaci futbal a ich futbalové umenie a akcie boli odmenené 1.miestom!!!

• Hlučín, mesto s remeselnou tradíciou

• Žiaci učebných odborov maliar, murár, kuchár, predavač  a cukrár sa zúčastnili v dňoch 8.-10.októbra 2018 už 7.ročníka "Hlučín, město s řemeselnou tradicí", kde sa zišli mladí maliari odborných učilíšť z Českej republiky, aby si porovnali svoje zručnosti, vymenili skúsenosti a nadviazali kontakty so svojimi kolegami z iných škôl.

Stretnutie usporiadalo Odborné učilište a Praktická škola Hlučín v spolupráci so Združením priateľov školy pri OUaPrŠ v Hlučíne, pod patronátom Cechu maliarov, lakýrnikov a tapetárov ČR a starostom mesta Hlučín.

Hlavným programom stretnutia bola prezentácia jednotlivých skôl v učebnom odbore maliar, ktorá sa konala na Mierovom námestí v Hlučíne. Žiaci pracovali na jednotnom zadaní a tiež sa prezentovali vlastnou tvorbou. Akce sa zúčastnilo jedenásť dvojčlenných družstiev z rôznych regiónov ČR a ako hostia zo SR naši žiaci.